Esztergomi Vitézek RAFC – Komárom VSE 28:50 (13:20)

Komárom-Esztergom megyei férfi, Dobó Katalin gimn. spcs., 2018.11.18., 18:00h
Játékvezetők: Kornreich Gábor – Magyar Norbert

Esztergomi Vitézek RAFC:  Horváth, Bagó – Szabó, Csurja, Walczer, Bódi, Hanzó, Speier, Bereczki
Komárom VSE:
Bohuniczký, Répa – Németh 5, Szerencsés 8 (2), Szakács P. 2, Pekár 1, Wágner 4, Lencse 6(1), Mándy 7, Papp 4, Becker 3, Szakács T. 10

Hétméteresek: 2/1 ill. 4/3
Kiállítások: 4 perc ill. 0 perc

A két pont megszerzése szinte kötelező volt a komáromi csapatnak, hiszen jóval nagyobb játékerőt képviselt az esztergomi csapatnál. Kicsit késve érkeztünk meg, mivel a felnőtt csapat utánpótlásedzői ezen a napon U11/U13/ifjúsági mérkőzéseken látták el tanácsaikkal csapataikat. A rövidebb bemelegítés az első 15 percre rányomta a bélyegét, viszont utána már nem volt kérdés a győztes csapat kilétét illetően. A 15. percnél Pekár edző sort cserélt, és ezzel megtörte az ellenfél lassú körülményes tempóját. A védekezés jól működött, így könnyű és gyors gólokat tudott a vendégcsapat szerezni, amire a fáradt ellenfélnek már nem volt válasza. A szünetben Pekár edző arra kérte a csapatot, hogy próbálják a biztos megoldásokat választani, és ne kövessék el a szokott hibákat a második félidőben. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen a félidei 7 gólos előny nagyon gyorsan 15 gólos előnyre emelkedett. A védekezés továbbra is feszes volt, és a támadásokban rendre a helyzetben lévő csapattárshoz juttatták a labdát, aki gólt szerzett. A 15. percnél ismét sort cserélt a vendégcsapat. Az utolsó 15 percben a több mint 20 gólos előny birtokában a támadások befejezésében már csúsztak hibák. A mérkőzés végére ahogy a hazai csapat fáradt, úgy váltak a játékosok egyre agresszívabbá és durvábbá, amit szerencsére hideg fejjel tudott a komáromi csapat kezelni. Végeredmény: 28-50

Pekár Bence, edző: Az első 15 percet leszámítva jól működött a játékunk egy gyengébb képességű ellenféllel szemben. A nagyobb előny birtokában lankadt a figyelem, főleg a befejezések terén. Tetszett a mutatott játék és a hozzáállás is, amit az 50 lőtt gól is mutat. Dolgozunk tovább, hiszen két hét múlva a utolsó őszi fordulóban rangadóval zárjuk az évet, ahol egy jóval erősebb egyesület ellen kell bizonyítani, hogy ott van a helyünk a tabella élén.