Bravúros győzelemmel zárta női ifi csapatunk az évet!

____________________________________________________________________________________

Komárom VSE – Vady Mosonszolnok 28:27 (15:13)

Nöi Ifjúsági III. osztály Észak-Nyugat, Városi Sportcsarnok Komárom, 2018. 12. 08. – 15.00h
Játékvezetők: Babity István – Kaposi Máté Gergely

Komárom VSE: Juhász – Milotai 8(1), Lukács 6, Ekk 1, Horváth 8, Velencei Reb., Velencei Ren., Nemesnyik 2, Windoch 3(2)
Vady Mosonszolnok: Bankó, Somogyi – Király, Szakács, Ranyák, Takács, Molnár, Pirk, Hajtó, Kovács, Gutecz, Papp, Straus, Kővári, Boda

Hétméteresek: 4/3 ill. 7/6
Kiállítások:
 8 perc ill. 8 perc

Őszi forduló utolsó mérkőzését haza pályán játszotta a komáromi lány csapat, a tabella 2. helyén lévő, eddig egy vereséget szenvedő Mosonszolnok csapata ellen. Meglepően dekoncentráltan kezdett a vendégcsapat, sokat hibáztak nem voltak felpörögve a meccsre. Ellenben a hazaiak fegyelmezetten és harciasan léptek pályára, aminek meg is lett az eredménye: feszes agresszív védekezés, labda szerzések, könnyű gólok, lendületes támadások. (14. perc 7-3) Kicsit magára talált a Mosonszolnok és mi is hibázgattunk támadásba, így a félidőre közelebb került egymáshoz a két gárda. (Félidő: 15-13) A második játékrész elején az „öltözőben” ragadt a hazai csapat, nem találta a találkozó eleji lendületet sem támadásban, sem védekezésben. (43. perc 18-21) A csapat nem adta fel és még a tartalék energiákat mozgósítva, okos és jó döntéseket sikert hozni támadásokban, védekezésben sikerült újra felvenni a ritmust, a fal és a kapus végre összhangba került. Jöttek a védések és a kivédekezett akciók, amiből sikerült eredményesnek lenni. (57. perc 26-26) Az utolsó 3 perc hozta a legnagyobb izgalmakat. A vendég csapat tudta megszerezni a hajrában az első gólt, de nem esett kétségbe a komáromi csapat, egy akció góllal, majd egy sikeresen kivédekezett akció után, hetesből is eredményesek tudtak lenni így megfordítva az eredményt, az utolsó percet 1 gólos előnnyel vártuk. Pikantériája a találkozónak, hogy még kimaradt egy hazai hétméteres 20 mp-el a vége előtt, amiből szerencsére 12 mp alatt nem sikerült az ellenfélnek gól szereznie. Így bravúros győzelemmel zárta az őszt ifjúsági csapatunk. Végeredmény: 28-27

Szakács Tibor, edző: Örülök, hogy végre kijött a belefektetett munka. A mérkőzés szépsége, hogy nem kellett sokat beleszólnom, a lányok tudták maguktól, melyik szituációban mit kell csinálni, leginkább nyugtatnom kellett őket. Lendületesen jól kézilabdáztunk, a védekezésünk meg a bírói felfogásnak köszönhetően tudott igazán kemény lenni, más bírók több 2 perccel büntettek volna minket, de ez igaz a másik oldalra is. Kitartásból, küzdésből és csapatmunkából jelesre vizsgáztak, büszke vagyok rájuk!